Pri nákupe nad 49€ doprava alebo darček zadarmo!
info@nemeckadrogeria.sk (+421) 918 388 950
Zaručené tipy ako dosiahnuť dokonalú snehobielu bielizeň

Poznajú to mnohí z nás – kúpite si snehobiele tričko, košeľu či šaty a po niekoľkých praniach vidno, že z bielej sa stala akási šedá. Prípadne sa na bielej bielizni hromadia fľaky, ktorých sa nie a nie zbaviť. Na bielej farbe všetko špinavé „krásne“ vynikne. Čo teda robiť, aby sme si biele veci udržali naozaj bielymi čo najdlhšie?

 

Biele perte zvlášť

Toto zrejme pozná každý, no je dobré si to zopakovať. Pri praní bieleho oblečenia by sme „inofarebné“ veci pridávať nemali. Inak sa môže stať, že nám tmavšie farby viac či menej pustia do bieleho. Ak máme biele veci s nejakým farebným vzorom určite netreba zabnúť pridať servítky proti zafarbeniu dosiahnete tak perfektný prací efekt.

 

Prací prostriedok

Aj keď sú lákavé a často i cenovo výhodné univerzálne pracie prostriedky na bielu i farebnú bielizeň, je lepšie kupovať si prací prostriedok na každé zvlášť. Biele tak zostane skutočne dlhšie bielym. Odporúča sa tiež viac používať sypané pracie prášky ako pracie gély alebo kapsule, ktoré môžu bielej škodiť.

 

Aviváž

Niektoré ženy nemajú dobrú skúsenosť s používaním aviváže pri bielom oblečení. Pravidelným pridávaním aviváže môže dôjsť k postupne zmene farebnosti a biela môže zosivieť či zažltnúť.

 

Vyššia teplota

Na niektoré biele veci jednoducho nepomôže iné, než vyprať ich na vyššej teplote. Zvyčajne perieme na 40-tke, no táto teplota často nie je dostatočná na to, aby biela ostala bielou. Väčšina etikiet na oblečení ukazuje maximálnu teplotu prania práve 40°C. Veľa materiálov však znesie i 60-tku, i keď je to vždy tak trochu risk.

 

Čistá práčka

Niekedy šednutie bielej bielizne spôsobuje vodný kameň a iné nečistoty v práčke. Preto je dobré dbať aj na tento aspekt a práčku pravidelne čistiť. Proti vodnému kameňu sa pridávajú rôzne prostriedky a z času na čas je vhodné nechať práčku naprázdno „prebehnúť“ s prázdnym bubnom na teplote 90°C s pridaním špeciálneho prostriedku, ktorý nájdete v našej ponuke. Medzi najpredávanejšie a najkvalitnejšie určite patrí Dr. Beckmann dostupný je v tekutom alebo sypanom prevedení.