Pri nákupe nad 49€ doprava alebo darček zadarmo!
info@nemeckadrogeria.sk (+421) 918 388 950
Test ústnej vody ovládli značky reťazcov, Zendium pohorelo

Za kvalitnú ústnu vodu nemusíte vyhadzovať veľa peňazí, solídny výsledok sa dá docieliť aj s lacnými výrobkami z reťazcov. V spotrebiteľskom teste sa im podarilo poraziť aj také zvučné značky, ako je Listerine či Odol. Má to však malý háčik.

Nemecký spotrebiteľský magazín Stiftung Warentest zmeral kvalitu 20 ústnych vôd z drogérií a diskontných reťazcov. Iba 12 z nich ho presvedčilo o tom, že dokážu spoľahlivo zabraňovať vytváraniu zubného povlaku, kazu a zápalu ďasien.

Ústna voda Zendium „Complete Protection“ patrí k tým, ktorým sa to nepodarilo. Spoločne s produktmi Aldi Süd FriscodentBiorepair Zahn-MilchKarex (tie však u nás nie sú dostupné) si z testu odniesla titul prepadáku.

Nedostatkom produktov je podľa magazínu slabá ochrana pred ukladaním zubného povlaku a zápalom ďasien. „Neobsahujú žiadne látky, o ktorých účinkoch by existovali dostatočné dôkazy,“ zdôvodnil verdikt vedúci testu Thomas Koppmann.

Produkty Biorepair Karex doplatili na chýbajúci fluorid, ktorý v ústnych vodách zohráva dôležitú úlohu pri ochrane pred zubným kazom.

Prepadák našiel magazín aj medzi ústnymi vodami pre deti – známku nedostatočný udelil produktu pod značkou dm-ky Dontodent Junior. Najlepšou ústnou vodou pre deti sa môže pochváliť drogéria Rossmann, víťaza pod jej privátnou značkou Perlodent však na Slovensku žiaľ nezoženiete.

 

Zdroj: gazduj.etrend.sk