Pri nákupe nad 79€ doprava alebo darček zadarmo!
info@nemeckadrogeria.sk (+421) 918 388 950
0 0.00 €Viete správne umývať riad v umyvačke riadu

Výsledky umývania a sušenia riadu závisia predovšetkým od správne použitého umývacieho prostriedku a leštidla. Vždy používajte profesionálny umývací prostriedok a značkové leštidlo na dosiahnutie najlepších výsledkov oplachovania a sušenia. Neprofesionálny čistiaci prostriedok nemusí správne vyčistiť riad a príbory. Použitie samostatných umývacích prostriedkov (umývací prostriedok, leštidlo a soľ) prinesie lepšie výsledky ako používanie kombinovaných umývacích prípravkov (tabliet) bez soli a leštidla. Interakcia zložiek zabezpečí hladký povrch, vďaka čomu môže voda lepšie prúdiť. Pokiaľ nebudete používať leštidlo, nedosiahnete optimálny výsledok sušenia.

Soľ a zmäkčovač vody

Ak je vaša miestna voda “tvrdá”, to znamená, že obsahuje vápnik, ktorý vytvára nevzhľadný vodný kameň, preto používajte soľ na umývanie riadu. Pred prvým použitím otestujte tvrdosť vody pomocou prúžkov na testovanie vody. 

Leštidlo

S leštidlom bude vaše kuchynské náradie bez škvŕn a poháre sa budú skvieť krištáľovou čistotou. Otvorte zásobník stlačením a zdvihnutím krycej dosky. Opatrne nalejte leštidlo po čiaru max. Potom zatvorte kryt tak, aby zacvakol. Aby sa zabránilo nadmernému peneniu v ďalšom cykle oplachovania, handričkou utrite všetko rozliate leštidlo.

Čistota

Treba si uvedomiť, že špinavá umývačka riadu nám nemôže „vyprodukovať“ čistučký riad. Preto treba dodržiavať základné zásady:

    Pred umiestneným riadu do umývačky z neho najprv odstráňte zvyšky jedla – veľké kúsky, semienka a podobne.
    Používajte správne umývacie prostriedky, ktoré nájdete aj u nás: Nezabudnite dodržiavať správne dávkovanie!
  Dreft platinum professional 90 ks
    Minimálne raz za mesiac vyčistite filter pod prúdom vody. Takto sa z neho odstránia nečistoty. (frekvencia čistenia filtra záleží od vyťaženia Vašej umývačky riadu).
    Vyumývajte celý vnútorný obsah umývačky riadu – košíky, priehradky, umývacie ramená, tesnenie. Následne ju pre lepší výsledný efekt nechajte otvorenú
   vyvetrať a uschnúť. Predchádzate tým rôznym zápachom, ktoré vznikajú pri jej nevyvetraní.
   Na odstránenie mastnoty, vodného kameňa a usadenín Vám odporúčame použiť:
   Dr.Beckmann Hygienický Čistič Umyvačky Riadu 75 G   alebo
 Finish čistič umyvačky riadu na vodný kameň a masnotu 250 ml